Lazerle Genital Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle genital siğil tedavisi, tıp dilinde kondilom olarak bilinen yapıların ortadan kaldırılması için tercih edilen en etkili tedavi uygulamalarından biridir. Bu tedavi uygulaması sırasında doktor, cilt yüzeyinde bulunan siğillere lazer atımları yapar. Böylece bölgede yer alan genital siğiller kurutulmuş ve imha edilmiş olur. Genital siğil tedavisi sırasında hastalar ağrı veya rahatsızlık hissi duymazlar. 

  Lazerle Genital Siğil Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle genital siğil yaktırma tedavisi seanslar halinde yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamanın tek bir seansı genelde 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır ve çoğu hastada tedavi tek seansta son bulmaktadır. Eğer siğillerin yoğunluğu fazla ise birden fazla seans da gerekli olabilmektedir. 

  Lazerle Genital Siğil Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Lazerle genital siğil tedavisinin en büyük avantajı bu tedavinin hızlı ve etkili bir uygulama olmasıdır. Bir diğer önemli avantaj ise tedavi sırasında hastanın cilt yüzeyine zarar verilmemesidir. Bu yüzden lazerle genital siğil tedavisi sonrasında hastanın cilt yüzeyinde yanık, yara izi ve benzeri durumlar gözlenmez. 

  Lazerle Genital Siğil Tedavisi Ağrılı Mı?

  Lazerle genital siğil tedavisi ağrılı bir uygulama değildir. Tedavi öncesinde doktor, siğillerin bulunduğu bölgelere özel lokal anestezi kremleri uygular. Bu yüzden de ağrı eşiği düşük olan hastalar bile  hali hazırda ağrısız olan lazer atımlarını hissetmezler. Hastaların tedavi sonrasında da ağrı hissetmeleri mümkün değildir. Tedavinin ağrısız olması lazerle genital siğil tedavisinin en önemli avantajlarından biridir. 


  Doktora Sorun!
  Call Now Button