Genital Siğil Dondurma Nasıl Yapılır?

  Genital siğil dondurma veya kriyoterapi ile genital siğil tedavisi olarak bilinen uygulama, HPV isimli virüs sonucu genital bölgede meydana gelen kondilomları ortadan kaldırmak için yapılır. Bu tedavi sırasında sıcaklığı -79 derece civarında olan sıvı karbondioksit veya -196 derece civarında olan sıvı nitrojen kullanılır. Bahsi geçen maddeler kullanılarak genital siğiller dondurulur ve tahrip edilir. Böylece kurumaları ve bulundukları cilt bölgesinden ayrılmaları sağlanır. Genital siğil dondurma tedavisi sırasında cildin farklı bölgelerine zarar verilmez, yalnızca genital siğiller hedef alınır. Bu tedavinin en büyük avantajları hızlı ve ağrısız olması, tedavi sonrasında cilt yüzyinde iz kalmamasıdır. 

  Genital Siğil Dondurma Acıtır Mı?

  Genital siğil dondurma tedavisi sırasında eğer lokal anestezi kullanılmamışsa hasta çok az miktarda, sızlama tarzı bir ağrı hissedebilir. Ancak genelde, özellikle de ağrı eşiği düşük hastalarda tedavi öncesinde hedef bölgeye lokal anestezi etkili krem sürülür. Böylece hasta tedavi sırasında ağrı veya rahatsızlık hissi deneyimlemez. Tedavi sonrasında da kayda değer bir ağrı hissi duyulmaz. Bu gibi etmenler genital siğil dondurma tedavisini son derece avantajlı kılmaktadır. 

  Genital Siğil Dondurma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Genital siğil dondurma tedavisinin bir diğer önemli avantajı ise tedavinin son derece hızlı bir şekilde gerçekleşmesidir. Seanslar halinde gerçekleşen bu tedavi, genital bölgede yer alan siğiller için genellikle 2 ila 3 seansta tamamlanmaktadır. Bazı durumlarda tek seans da yeterli olabilmektedir. Her seans yaklaşık 10 dakika içerisinde son bulmaktadır. 

  Genital Siğil Dondurma Ücreti 2024

  Antalya genital siğil dondurma tedavisi fiyatları ve kriyoterapi ile genital siğil tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button