Genital Siğil Yaktırma Antalya

  Genital siğil yaktırma Antalya, genital bölgede meydana gelen siğillerin, özel lazer uygulamaları yardımıyla yakılması, kurutulması ve cilt yüzeyinden ayrılması için gerçekleştirilen gelişmiş bir tedavi uygulamasıdır. HPV 6 ve HPV 11 olarak bilinen HPV türleri, bulaştıkları kişilerin genital bölgelerinde kondilom isimli siğillerin oluşmasına neden olurlar. Bu siğiller genellikle kahverengi tonlarında bir renge sahiptirler. Karnabaharı andıran kabarık bir yapıya sahip olabildikleri gibi leke şeklinde tekil olarak da görülebilirler. Genital siğil belirtileri arasında, sürtünmeye bağlı ortaya çıkan ağrı, rahatsızlık hissi ve kanama yer almaktadır. Bu belirtiler özellikle de fiziksel aktivite veya cinsel ilişki sırasında ortaya çıkabilmektedirler. Bahsi geçen belirtilerden ve genital siğillerden, genital siğil yaktırma olarak bilinen özel lazer tedavisi ile kurtulmak mümkündür.

  Yazımızın devamında ‘’Genital siğil yaktırma tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Genital siğil yaktırma tedavisi fiyatları ne kadar?’’, ‘’Genital siğil yaktırma tedavisi nasıl yapılır?’’ ve ‘’Genital siğil yaktırma tedavisi kimlere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya genital siğil yaktırma tedavisi ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Siğil Yaktırma Nedir?

  Genital siğil yaktırma, genital bölgede meydana gelen kondilom isimli yapıların tahrip edilmesi; böylece ciltte meydana getirdikleri estetik olmayan görünümün ve sebep oldukları şikayetlerin ortadan kaldırılması amacıyla yapılan tedavidir. Bu tedavi sırasında lazer teknolojisinden faydalanılmaktadır. Bu yüzden genital siğil yaktırma halk arasında lazerle genital siğil tedavisi veye lazerle genital siğil tedavisi olarak da bilinmektedir. 

  Lazerle Genital Siğil Tedavisi Nedir?

  Lazerle genital siğil tedavisi, genital siğillerin kontrollü bir şekilde yakılması ve ortadan kaldırılması amacıyla yapılan son derece gelişmiş bir lazer tedavisidir. Bu tedavi sırasında kullanılan lazer cihazından, yalnızca genital siğilleri hedef alan lazer atımları çıkar. Böylece cilt yüzeyinde yer alan genital siğiller başarılı bir şekilde ortadan kaldırılmış olur. Lazerle genital siğil tedavisi gerek hızlı ve ağrısız olması gerekse de tedavi sonrasında iz bırakmaması gibi sebeplerden son derece avantajlı bir tedavidir. Bu yüzden diğer genital siğil tedavilerine kıyasla daha sık tercih edilmektedir. 

  Genital Siğil Yaktırma Neden Yapılır?

  Genital siğiller, sürtünmeye bağlı olarak bulundukları bölgede ağrıya ve rahatsızlığa yol açarlar. Hatta bazı durumlarda kanamaları da mümkündür. Bu gibi şikayetler bireyin yaşam kalitesini ciddi ölçüde düşürebilir. Özellikle de cinsel ilişki sırasında deneyimlendiklerinde bireyin cinsel ilişkilerden soğumasına neden olabilir. Genital siğil yaktırma tedavisi bahsi geçen şikayetleri ortadan kaldırmak ve bireyin yaşam kalitesini arttırmak amacıyla yapılır. 

  Genital Siğil Yaktırma Kimlere Yapılabilir?

  Genital siğil yaktırma uygulaması için herhangi bir sınırlandırma yoktur. Bu uygulama sırasında ciddi cerrahi işlemlere ve riskli anestezi uygulamalarına başvurulmaz. Bu yüzden genital siğillerden şikayetçi olan hemen hemen herkes lazerle genital siğil yaktırma tedavisi yaptırabilir. 

  Genital Siğil Yaktırma Ağrılı Mı?

  Genital siğil yaktırma ağrılı bir tedavi değildir. Tedavi öncesinde genital siğillerin bulunduğu bölgeye, anestezi etkili krem sürülür. Bu da bireyin lazer atımları sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymasını engeller. Lazerle genital siğil yaktırma tedavisinden sonra da hastalar ağrı hissi duymazlar. 

  Genital Siğil Yaktırma Sonrası İz Kalır Mı?

  Genital siğil yaktırma tedavisi sonrasında cilt yüzeyinde iz kalmaz. Çünkü bu tedavi sırasında yalnızca genital siğiller hedef alınır, cilt yüzeyine zarar verilmez. Herhangi bir cerrahi işleme veya dikiş uygulamasına da başvurulmadığı için tedavi sonrasında cilt yüzeyinde iz oluşumu gözlemlenmez. 

  Genital Siğil Yaktırma Ne Kadar Sürer?

  Genital siğil yaktırma tedavisi 10 dakika içinde tamamlanmış olur. Eğer gerekiyorsa genital siğilleri yok etmek için birden fazla seans uygulanabilir. Doktorunuz sahip olduğunuz siğillerin konumuna ve sayısına göre, sizinle birlikte tedavinin seans sayısını belirleyecektir. 

  Lazerle Genital Siğil Yaktırma Nasıl Olur?

  Lazerle genital siğil yaktırma tedavisinin ilk aşamasında, siğillerin bulunduğu bölgeye ağrı kesici etkili krem sürülür. Bu krem sayesinde lazer ışınları bireyin ağrı ve rahatsızlık hissi duymasına neden olmaz. Tedavi sırasında doktor, yalnızca hedef bölgeye yönelen lazer ışınlarıyla genital siğilleri ısıtır, uyarır ve yakar. Böylece genital siğiller kurur ve canlılıklarını kaybederler. Tedavi sonrasında hastaların günlük yaşamlarına dönmeleri mümkündür. 

  Antalya Genital Siğil Yaktırma Fiyatları 2024

  Antalya genital siğil yaktırma fiyatları ve lazerle HPV tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button