Genital Siğiller Nasıl Geçer?

  Genital siğilleri, kadın doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilen özel tedaviler yardımıyla ortadan kaldırmak mümkündür. Genital bölgede, HPV enfeksiyonları sonucu meydana gelen siğiller bireyin hem günlük yaşamında hem de cinsel hayatında son derece rahatsız edici şikayetlere yol açarlar. Cilt yüzeyinde bu siğillerden bir veya birden fazla bulunabilir, siğiller genellikle ten rengine yakın bir renk tonuna sahip olurlar. Tedavi edilmedikleri takdirde genital bölgede kalabilir, ara sıra kanayabilir, cinsel ilişki sırasında rahatsızlık hissine yol açabilirler. Özellikle de aktif bir yaşama sahip olan bireylerde, kıyafetlere sürtünme sonucu ağrıya neden olabilirler. Bu yüzden genital siğil tedavisinin aksatılmaması önerilir. 

  Genital Siğil Kendiliğinden Geçer Mi?

  Genital siğillerin kendiliğinden geçmesi mümkündür. Ancak bu zaman alan bir süreç olabilir ve bu süreçte birey gerek cinsel yaşamında gerekse de günlük yaşamında siğillere bağlı çeşitli sıkıntılar yaşayabilir. Bu yüzden genital siğillerin kendi kendine geçmesi beklenmemeli, en yakın zamanda bir tedavi uygulamasına başvurulmalıdır. 

  Genital Siğil Tedavisi Nasıl Olur?

  Genital siğil tedavisinde günümüzde tercih edilen pek çok tedavi yaklaşımı vardır. Bu tedaviler arasında kremle genital siğil tedavisi, lazerle genital siğil tedavisi ve genital siğil dondurma tedavisi gibi uygulamalar yer almaktadır. Hastalar genelde çok daha çabuk alındığı için lazerle genital siğil tedavisini ve genital siğil dondurma tedavisini tercih etmektedir. Bahsi geçen uygulamalar son derece hızlıdır ve kesin sonuç vermektedir. Ağrısız ve hızlı bir şekilde gerçekleşen bu uygulamalar sayesinde, en fazla 3 seansta genital siğillerden tamamen kurtulmak mümkündür. Hatta çoğu zaman tedavi tek seansta sağlanmaktadır. 

  Antalya Genital Siğil Tedavisi Fiyatları 2024

  Antalya genital siğil tedavisi fiyatları ve HPV tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button