Genital Siğil Tedavisi Nasıl Olur?

  Genital siğil tedavisi sırasında pek çok uygulamaya başvurmak mümkündür. Bu uygulamalar genital siğilleri ve siğillerin yol açtığı şikayetleri ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilirler. Aralarında lazerle genital siğil yaktırma tedavisi, genital siğil dondurma tedavisi (kriyoterapi ile genital siğil tedavisi) ve genital siğil krem tedavisi gibi uygulamalar yer alır. Bu uygulamaların her biri bireyin ihtiyaçlarına ve şikayetlerine özel olarak planlanırlar, doktor tarafından dikkatle gerçekleştirilirler. Böylece genital siğiller ortadan kaldırılabilir ve siğillere bağlı yaşanan ağrı, kanama ve kaşıntı gibi belirtiler giderilebilir. 

  Genital Siğil Krem Tedavisi Nasıl Olur?

  Genital siğil krem tedavisi sırasında, düzenli olarak genital siğillere sürülmesi için özel bir krem reçete edilir. Bu kremler uzun vadeli kullanımda siğillerin ortadan kaldırılmasını ve şikayetlerin son bulmasını sağlarlar. 

  Lazerle Genital Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle genital siğil tedavisi halk arasında genital siğil yaktırma tedavisi olarak da bilinmektedir. Bu tedavi sırasında doktor, özel lazer teknolojilerinden faydalanır. Tedavi öncesinde doktor lazer cihazı üzerinde özel ayarlamalar yapar. Daha sonra ise lazer atımları ile genital siğiller hedef alınır. Böylece genital siğiller, çevre dokulara ve cilt yüzeyine zarar vermeden imha edilmiş olur. Lazerle genital siğil tedavisi pek çok açıdan krem tedavisi gibi uygulamalara kıyasla daha avantajlıdır. 

  Genital Siğil Dondurma Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Genital siğil dondurma tedavisi, kriyoterapi ile siğil tedavisi olarak da bilinmektedir. Bu tedavi sırasında son derece soğuk maddeler olan sıvı nitrojen veya sıvı karbondioksit kullanılır. Bu maddeler kullanılarak genital siğiller ağrısız bir şekilde dondurulurlar. Böylece bireyde yol açtıkları şikayetler ve genital bölgede meydana getirdikleri estetik olmayan görünüm ortadan kaldırılmış olur. 


  Doktora Sorun!
  Call Now Button