Genital Siğil Dondurma Antalya

  Genital siğil dondurma Antalya, genital bölgede meydana gelen kondilom isimli siğillerin dondurulması, kurutulması ve ortadan kaldırılması amacıyla yapılan özel bir tedavidir. Bu tedavi tıp dilinde kriyoterapi olarak da bilinmektedir. Genital siğiller, HPV isimli virüsün bazı türleri sebebiyle meydana gelirler. Herkeste farklı sayıda, renkte ve yoğunlukta bulunabilirler. Kahverengi tonlarında olan bu siğiller, koşma ve yürüme gibi aktiviteler sırasında kıyafetlere sürtünerek ağrıya yol açabilirler. Hatta aynı aktiviteler sebebiyle kanamaları da mümkündür. Aynı şekilde cinsel ilişki sırasında da bahsetmiş olduğumuz rahatsız edici şikayetler deneyimlenebilir. Hem bahsi geçen şikayetler hem de genital siğiller, kriyoterapi ile genital siğil dondurma tedavisi sayesinde etkin bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Böylece bireyin yaşam kalitesi arttırılabilir. Yazımızın devamında ‘’Kriyoterapi ile genital siğil dondurma tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Kriyoterapi ile genital siğil dondurma ağrılı mıdır?’’, ‘’Kriyoterapi ile genital siğil dondurma nasıl yapılır?’’ ve ‘’Kriyoterapi ile genital siğil dondurma kimlere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya genital siğil kriyoterapi tedavisi ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Siğil Dondurma Nedir?

  Genital siğil dondurma, tıp dilinde kriyoterapi olarak bilinen özel bir tedavi uygulamasıdır. Bu tedavi uygulaması sırasında, cilt yüzeyinde bulunan genital siğiller, son derece düşük sıcaklıklarda olan maddelere maruz bırakılır. Bu maddeler arasında sıvı nitrojen ve sıvı karbondioksit yer alır. Bu maruziyet sebebiyle genital siğiller canlılıklarını kaybeder, kurur ve ciltten ayırılırlar. Böylece hem ciltte yol açtıkları kötü görünüm hem de sebep oldukları ağrı ve kanama gibi şikayetler ortadan kaldırılmış olur. 

  Kriyoterapi İle Genital Siğil Tedavisi Nedir?

  Kriyoterapi ile genital siğil tedavisi, genital siğillerin dondurulması ve ciltten ayrılması için yapılan, gelişmiş bir siğil tedavisidir. Bu tedavi, krem tedavisine ve lazerle genital siğil tedavisine alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Hastalar bu tedavi sayesinde genital siğillerinden ve siğillerin yol açtığı belirtilerden kurtulabilirler. Üstelik bu tedavi sonrasında aynı bölgede siğil oluşma olasılığı da son derece düşüktür. 

  Genital Siğil Dondurma Neden Yapılır?

  Genital siğiller; koşma, yürüme, spor yapma veya cinsel birliktelikte bulunma gibi aktiviteler sırasında çevre dokulara veya kıyafetlere sürtünürler. Bu sürtünmeye bağlı olarak da bireyin ağrı ve rahatsızlık hissi duymasına neden olurlar. Hatta bazı durumlarda kanamaları da mümkündür. Bunlara ek olarak hastanın genital bölgesinde son derece rahatsız edici bir görünüm oluştururlar. Genital siğil dondurma tedavisi, tüm bu olumsuz etmenlerin ortadan kaldırılması ve bireyin yaşam kalitesinin arttırılması amacıyla yapılır. 

  Genital Siğil Dondurma Kimlere Yapılabilir?

  Genital siğil tedavisi son derece güvenli ve anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. Bu yüzden bu tedavinin ciddi sınırlandırmaları yoktur. Genital siğillere sahip olan neredeyse herkes talep dahilinde genital siğil dondurma tedavisi yaptırabilmektedir. 

  Genital Siğil Dondurma Ağrılı Mı?

  Genital siğil dondurma işlemi sırasında hafif miktarda ağrı ve soğukluk hissi deneyimlenebilir. Ancak bu his bireyi rahatsız edecek boyutlarda değildir. Yine de ağrı eşiği düşük olan hastalar için çeşitli lokal anestezi uygulamalarına başvurulabilmektedir.

  Genital Siğil Dondurma Sonrası İz Kalır Mı?

  Genital siğil dondurma sonrası iz oluşumu gözlemlenmez. Çünkü tedavi sırasında yalnızca genital siğillere müdahale edilir. Çevre dokular tedavi sırasında zarar görmezler. Bu yüzden de tedavinin ardından cilt yüzeyinde iz kalmaz. 

  Kriyoterapi İle Genital Siğil Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Kriyoterapi ile genital siğil tedavisi birkaç dakika içerisinde tamamlanır. Bu tedavi, genital siğillerin konumuna ve sayısına göre birden fazla seansta gerçekleşebilmektedir. Doktorunuz kriyoterapi ile genital siğil tedavisinin kaç seans olacağını, sizinle birlikte kararlaştıracaktır. 

  Kriyoterapi İle Genital Siğil Dondurma Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Kriyoterapi ile genital siğil tedavisi sırasında, hastanın tercihine göre ilk olarak hedef bölgeye lokal anestezi uygulanır. Daha sonra ise bölgede yer alan siğiller, -79 derece civarında olan sıvı karbondioksit ile veya -196 derece civarında olan sıvı nitrojen ile dondurulurlar. Bu işlem yaklaşık 1 dakika sürer. Ardından ise tedavi son bulmuş olur. Hastalar tedavinin hemen ardından evlerine dönebilirler. Tedavinin gerçekleştiği günden itibaren, doktorun önerisi doğrultusunda kademli olarak günlük yaşama dönmek mümkündür. 

  Antalya Genital Siğil Dondurma Fiyatları 2024

  Antalya genital siğil dondurma tedavisi fiyatları ve kriyoterapi ile genital siğil tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button