HPV Tedavisi Nasıl Yapılır?

  HPV tedavisi, bu virüs sebebiyle genital bölgede meydana gelen genital siğilleri yok etmeye yönelik uygulamalar barındırmaktadır. Bu uygulamaların başında lazerle HPV tedavisi ve kriyoterapi ile HPV tedavisi yer almaktadır. Aynı zamanda çeşitli kremlerle gerçekleştirilen tedaviler de HPV tedavisi kapsamında sıkça tercih edilmektedir. Bununla birlikte başta bahsetmiş olduğumuz tedavi uygulmaları, genital siğiller için çok daha hızlı, ağrısız ve etkili bir çözüm sunmaktadır. Bu yüzden genital siğillere sahip olan hastalar tarafından çok daha sık bir şekilde tercih edilirler. 

  Lazerle HPV Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle HPV tedavisi, HPV sebebiyle genital bölgede meydana gelen siğillerin yakılması ve bu siğillere bağlı ortaya çıkan şikayetlerin sonlandırılması için yapılır. Bu tedavi sırasında genital siğiller, lazer cihazından çıkan lazer ışınları ile hedeflenir. Bahsi geçen ışınlar, siğillerin kontrollü bir şekilde ısıtılmasını, kurutulmasını ve böylece canlılıklarını yitirmelerini sağlar. Bu tedavi sırasında hastalar ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. Tüm tedavi işlemi genelde 10 dakika içerisinde son bulmuş olur. 

  Kriyoterapi İle HPV Tedavisi Nasıl Olur?

  Kriyoterapi ile HPV tedavisi, genital bölgede meydana gelen siğillerin dondurma işlemiyle kurutulmaları ve cilt yüzeyinden ayrılmaları için yapılır. Bu tedavi sırasında son derece düşük sıcaklıklarda olan iki farklı madde kullanılabilmektedir. Bunlardan ilki sıvı karbondioksit, diğeri ise sıvı nitrojendir. Bahsi geçen maddeler, kontrollü olarak cilt yüzeyinde bulunan genital siğillere uygulanır. Böylece siğillerin canlılıklarını yitirmeleri, kurumaları ve cilt yüzeyinden ayrılmaları sağlanır. Bu tedavi sırasında genital siğillerin çevresinde bulunan cilt dokularına zarar verilmez. Dolayısıyla tedaviden sonra iz kalmaz. 

  Antalya HPV Tedavisi Fiyatları 2024

  Antalya HPV tedavisi fiyatları ve genital siğil tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button