Genital Siğil Ne Kadar Sürede Geçer?

  Genital siğiller, tedavi olmaksızın zaman içerisinde gerileyebilirler. Gerekli tedavi ihmal edildiği takdirde çoğalmaları ve ilerlemeleri de mümkündür. Bu yüzden uzmanlar genital siğillerin ihmal edilmemelerini ve en yakın zamanda tedavi edilmelerini tavsiye etmektedirler. Genital siğil tedavisi kapsamında yapılan uygulamalar sayesinde hem cilt yüzeyinde kötü bir görüntüye yol açan hem de bireye rahatsızlık veren genital siğiller ortadan kaldırılabilmektedir. Böylece bireyin yaşam kalitesi etkili bir şekilde arttırılabilmektedir. 

  Genital Siğil Kendiliğinden Geçer Mi?

  Tıp dilinde kondilom olarak bilinen genital siğiller, bazı durumlarda kendiliğinden ortadan kaybolabilir. Ancak bu süreçte hastalar siğilleri genital bölgelerinde taşımaya devam ederler. Bu da siğillerin gün içerisinde ve cinsel aktiviteler sırasında hastaya sürekli rahatsızlık vermesi anlamına gelmektedir. 

  Genital Siğil Tedavi Edilmezse Ne Olur?

  Tedavi edilmeyen genital siğiller fiziksel aktiviteler veya cinsel birliktelik sırasında sürtünme gibi sebeplerden kanamaya, ağrıya ve rahatsızlık hissine yol açabilirler. Bu yüzden genital siğil tedavisi ihmal edilmemeli ve  genital bölgede yer alan siğiller en yakın zamanda uygun bir tedavi ile ortadan kaldırılmalıdır. 

  Genital Siğil Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Genital siğil tedavisi, tedavi sırasında kullanılan yönteme, genital siğillerin konumuna ve yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Lazer ve kriyoterapi gibi uygulamalar sayesinde pek çok genital siğil vakasını tek seansta gidermek mümkündür. Siğillerin yoğun olduğu bazı hastalarda birden fazla seans da gerekli olabilmektedir. Genital siğil krem tedavisi ise bahsi geçen diğer uygulamalardan daha uzun sürmektedir. 


  Doktora Sorun!
  Call Now Button